Mooi Weerdinge
AntroVista nieuwsbericht
Vanuit ‘t Leeuweriksveld in Emmen hebben wij 9 jaar geleden een stichting opgericht, Mensen voor de Aarde, die als doel heeft om voorwaarden te scheppen voor werkelijk goede landbouw. Dit doen we door grond aan te kopen, deze daarna definitief uit de handel te nemen, en ter beschikking van bekwame (bio of bd-)boeren te stellen. Overwinst wordt gebruikt om weer nieuwe grond vrij te kopen.
De aangesloten projecten besturen altijd zelf de stichting. 4 December jl. zijn we gestart met een actie voor een nieuw (vijfde) project van Mensen voor de Aarde: "Mooi Weerdinge". De beoogde tuinder, Sabijn Peeters, kennen we omdat ze nu bij ons werkt. Ze beschikt over de benodigde capaciteiten, en stelt haar plan hieronder aan u voor. Graag nodigen we iedereen uit om een steentje bij te dragen!
Wouter en Kathinka Kamphuis
Doe mee aan onze Crowdfunding voor de Aarde!
Wij dromen van een toekomst waarin grond geen handelswaar meer is, maar een gemeenschappelijk goed. Ons doel is om 1,6 hectare geschikte tuinbouwgrond vrij te kopen in Weerdinge, een dorp ten oosten van Emmen. De totale kosten bedragen €120.000. Op dit moment, 12 januari, is er al €41.000 binnen dankzij ruim 100 donateurs. Het resterende bedrag moeten we bijeenbrengen vóór 15 februari. Jouw bijdrage maakt het verschil!
Met jouw steun kunnen we 1,6 hectare landbouwgrond aankopen en deze beheren als gemeenschappelijk goed, in eigendom van stichting Mensen voor de Aarde. Dit betekent:
- Geen speculatie, maar langdurige zekerheid voor duurzame landbouw.
- Toegang tot gezond, lokaal voedsel voor iedereen.
Elke bijdrage van €100 brengt ons dichter bij ons doel. Elk ander bedrag is natuurlijk ook welkom. Kijk ook op:
Sabijn vertelt: Wat wil ik doen met Mooi Weerdinge?
Op deze grond wil ik een kleinschalige tuinderij met voedselbosrand beginnen waar ik met respect voor de natuur groenten en fruit ga telen voor de omgeving. De vraag uit het dorp naar een natuurspeeltuin zou ik hier ook graag willen verwezenlijken. Dit wordt een plek waar lokaal voedsel groeit en waar ik mijn passie voor een gezonde aarde kan delen met anderen.
Doe mee en word deel van de beweging!
Maak je bijdrage over via NL 90 INGB 0003 8383 39 t.n.v. stichting Driegeleding, o.v.v "Mooi Weer". Stichting Driegeleding heeft een Anbi-status en heeft een fonds op naam ingesteld voor Mensen voor de Aarde.
Samen kunnen we de toekomst van de aarde veiligstellen
Wil je op een andere manier bijdragen, bijvoorbeeld middels een lening, dan horen wij dit graag; dit kan via Stichting Mensen voor de Aarde: info@mensenvoordeaarde.nl of met de tuinder Sabijn Peeters 0654255011
- Stichting Mensen voor de Aarde wordt altijd bestuurd door de aangesloten projecten zelf
- Uw schenking wordt 100% besteed voor het doel, er blijft niets ‘aan de strijkstok hangen’
13 januari 2025