
Rode kool met paddenstoelen en cranberry
Herfst-stoofschotel
De lage goudgele zon in de keuken geeft een typische herfstsfeer. Knoflook en wortelpeterselie zorgen voor een heerlijke bijpassende geur.
Gerecht voor 4 personen
- 1 rode kool
- 400 gram paddenstoelen
- 12 gedroogde abrikoosjes
- 1 wortelpeterselie
- 4 tenen knoflook
- 2 à 3 theelepels gedroogde rozemarijn
- 2 handjes verse cranberry's
- geroosterde sesamolie naar smaak
- tamari of shoyu naar smaak
- kristalzout naar smaak
- olijfolie
Paddenstoelen schoon wrijven met een keukenpapiertje. Paddenstoelen in dunne plakjes snijden en bakken op een middelhoog vuur in olijfolie.
Knoflook pellen, fijn hakken en fruiten in olijfolie op een laag vuur, in een grote pan met dikke bodem.
Abrikoosjes en wortelpeterselie in kleine stukjes snijden.
Rode kool in smalle plakken snijden. Hij valt in reepjes uit elkaar. Rode kool met de abrikoosjes, de wortelpeterselie en een klein beetje water toevoegen een de knoflook. Goed doorroeren.
Rozemarijn malen in een vijzel en toevoegen aan de kool.
Wanneer de kool beetgaar is, de cranberry's toevoegen. Laat de bessen even meekoken totdat je ze hoort knappen. Zet dan het vuur uit.
Paddenstoelen aan de kool toevoegen. Gerecht op smaak brengen met sesamolie, tamari en zout.
Week 4 van november